Ana Sayfa
21 Nisan 2021 ( 6751 izlenme )
Reklamlar

Ticaret Bakan Ruhsar Pekcan görevden alındı

Odatv'nin günlerdir Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'ın dezenfektan üreticisi iki şirketin sahibi olduğunu, bu şirketler üzerinden üretilen dezenfektanın ise Ticaret Bakanlığı'na satıldığını belgeleriyle ortaya koymuştu. Haberde, bugüne kadar bakanlık bünyesindeki kurumlara 9 milyon TL'lik ürün satıldığı belirtilmişti.

Günlerdir büyük tartışma yaratan Odatv’nin haberlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ı görevden aldı.

Ruhsar Pekcan'ın yerine Mehmet Muş atandı.

ABD EĞİTİMLİ İSİM BAKAN OLDU

Trabzon Sürmeneli ekonomist Mehmet Muş, 24.,25. ve 26. Dönem AKP İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için ABD'ye gitmişti. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'den İstanbul Milletvekili olarak seçildi. TBMM’ de Dışişleri Komisyonu üyeliği yaptı. Aynı dönemde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde bulundu. NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AKP Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Numan Kurtulmuş'un Başbakan Yardımcılığı görevine atanmasından sonra, 27 Ağustos 2014 tarihinde yapılan AKP 1. Olağanüstü Kongresinde Ekonomiden sorumlu AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AKP 5. Olağan Genel Kurulunda yeniden AK Parti MKYK üyeliğine seçilmişti.

 

        

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP Basını Bu Skandalı Veremez Hiç Bir Yerde Yok Sedat Peker Ruhsar Pekcan Bakan için yeni hamle Bakan üretti danışman sattı Ekrem İmamoğlu’na ‘ellerini arkada neden bağladın’ incelemesi